if_photoif_put_inmenu
ПП СпецБудТранс і ТОВ Технобудавто
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 774-41-11 Показати
+38 (068) +38 (068) 105-43-93 Показати

Як правильно вибрати спецтехніку - автокран!

04 березня 2016

Автокран є незамінною та основною спецтехнікою на будівництві після проведення підготовки котловану. За допомогою нього здійснюють монтаж фундаментних подушок, блоків, панелей перекриття. Також автокран здатен подати бетон у підготовлену опалубку при виготовлені монолітного фундаменту, що в деяких випадках є дешевою альтернативою бетононасосам. В подальшому будівництві автокрани використовують для подачі будівельних матеріалів, монтажу плит перекриття на наступних поверхах споруд. Він виконує свою роль аж до закінчення будівельних робіт. Також досить часто автокрани використовуються для демонтажних робіт, завантаження та вивантаження автомобілів, інших монтажних робіт.

Правильний вибір автокрана є важливою запорукою швидкого, якісного та дешевого будівництва.

Розпочнемо із невеликих автокранів вантажопідйомністю від 6 до 15 тонн та довжиною стріли до 15 метрів. Дані автокрани в більшості своїй є спадком минулого, проте досі справно виконують свої функції. Для них не є проблемою робота із фундаментними блоками, будівельною цеглою, плитами перекриття. Проте робота таких автокранів вимагає постійної зміни свого розміщення, оскільки їх характеристики не дозволяються охопити усе будівництво із однієї позиції. Проте доцільно орендувати їх на початковому етапі будівництва, або якщо Ви збираєтесь будувати невелику споруду не більше 1-2-х поверхів. Відповідно і вартість даних автокранів є досить низькою.

Наступну нішу займають автокрани вантажопідйомністю 15-25 тонн та довжиною стріли до 21-28 метрів. До цього сегменту належать автокрани нашого виробництва, виробництва близького зарубіжжя. Їх характеристик в більшості випадків достатньо при будівництві приватних будинків, котеджів, господарських приміщень, невеликих промислових об’єктів, завантаження іншої спецтехніки. Їх вартість зазвичай є у 1,5 раз вищою ніж у попередників. Проте ці витрати зазвичай є оправданими, оскільки автокран здійснює менше переїздів біля об’єкту, а тому за оплачений час виконує більше корисної та необхідної роботи.

Автокранів наступної категорії на ринку України не густо. Це крани вантажопідйомністю від 25 до 100 тонн та довжиною стріли до 50-60-ти метрів. Дані автокрани в повній мірі можуть замінити баштові стаціонарні крани, які використовуються при будівництві 9-ти, 11-ти 12-ти поверхівок. Проте спішити замовляти такий автокран не потрібно. Спочатку слід точно визначити умови роботи автокрана, а саме вантаж який потрібно підняти, його вагу, висоту на яку його підняти та найближче місце де може бути розвернутий автокран. Усі ці дані необхідно спів ставити із вантажо-висотними характеристиками автокрана та визначити який саме автокран необхідний. Найкраще перед приїздом автокрану, показати роботу яку необхідно виконати оператору. Такі автокрани також широко використовуються при будівництві промислових об’єктів. Вартість роботи даних автокранів є досить різною.

Також на ринок України в незначній кількості представлений автокранами вантажопідйомністю більше 100 тонн та довжиною стріли більше 60-ти метрів. Їх зазвичай використовують для будівництва великих промислових комплексів, заводів та інших споруд, проте правила замовлення нічим не відрізняються від попередньої категорії.

Важливою умовою безпечної роботи автокранів всіх категорій є дотримання правил техніки безпеки, якими не варто нехтувати, щоб залишились позитивні враження після роботи!

Дякую, що дочитали до кінця! Надіюсь ці поради Вам допоможуть! Вдалих починань!

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×